One team

Tæt kontakt til kunderne

Vores dygtige teams er eksperter og videnspiloter, der kender til vigtigheden af den personlige relation, og tætte kontakt til vores kunder. Det er vigtigt for os, at skabe fleksible og fremtidssikrede løsninger. Det er lige så vigtigt at lytte først og derefter konkludere. Den adfærd må du gerne udfordre os på!

Ekspertise

Mangfoldigheden i vores ekspertise er bred, lige fra netværksteknikere til IT-infrastrukturkonsulenter. Udover at have et højt niveau af viden, er vores medarbejdere generelt uddannet og certificeret på højt niveau. At levere 24/7/365 support og drift er en del af vores DNA, som forudsætter både bredde og dybde i kompetencerne.

Mød det danske team​

Direktion

Michael Meister

michael.meister@sentia.dk
+45 51 51 47 88

Morten Jensen

morten.jensen@sentia.dk

+45 23 89 99 07

Claus Kuno

claus.kuno@sentia.dk

+45 39 99 99 46

Business Development

Christer Hasse

christer.hasse@sentia.dk

+45 22 48 28 28

Salg og Marketing

Nicki Bjerg

nicki.bjerg@sentia.dk

+45 31 39 91 23

Stine Hansen

stine.hansen@sentia.dk

+45 31 66 51 19

Louise Kolte Gulliksen

louise.kolte@sentia.dk

+45 61 44 08 80

Kennet La Cour

kennet.lacour@sentia.dk

+45 23 73 07 08

Bo Bjørholm

bo.bjoerholm@sentia.dk

+45 40 32 48 58

Brian Egegaard

brian.egegaard@sentia.dk

+45 31 36 21 18

Robert Steen-Roed

robert.steen-roed@sentia.dk

+45 52 51 00 09

Anja Bech-Jansen

anja.bech-jansen@sentia.dk

+45 39 99 99 13

Implementering

Gitte Tingsager Dahl

gitte.dahl@sentia.dk

+45 39 99 99 06

Maria Osk Sigurdardottir

maria.osk@sentia.dk

+45 39 99 99 41

Rikke Krogh Andresen

rikke.andresen@sentia.dk

+45 39 99 99 47

Konsulent og Service Desk

Anders Simonsen Osborn

anders.osborn@sentia.dk

+45 39 99 99 35

Kim Søndergaard

kim.sondergaard@sentia.dk

Lars Sommer

lars.sommer@sentia.dk

Charles Lindsted

charles.lindsted@sentia.dk

Per Rostock Laursen

per.laursen@sentia.dk

Timmy Gregers Madsen

timmy.madsen@sentia.dk

Ralph Chreskjær

ralph.chreskjaer@sentia.dk

+45 39 99 99 18

Jan Rasmussen

jan.rasmussen@sentia.dk

+45 39 99 99 68

Tommy Nielsen

tommy.nielsen@sentia.dk

+45 39 99 99 67

Jesper Padkjær

jesper.padkjaer@sentia.dk

+45 39 99 99 57

Martin Skjold

martin.skjold@sentia.dk

+45 39 99 99 59

Jonas Hansen
Constantin Sørensen
Kenneth Rasmussen
Andreas Fisker

Drift og netværk

Rene Nielsen

rene.nielsen@sentia.dk

+45 39 99 99 27

Martin Axelsen
Dennis Dalsten
Theis Pedersen
Andreas Overgaard
Kim Larsen
Michael Hansen
Anders Petersen
Mathias Linhart Hansen
Jens Dalbro
Jacob Lau
Ralf Schultz

Udvikling

Michael Nielsen
Jonas Heide
Bo Erichsen

Finans og administration

Lea Karlsson
Jeanette Lykke Rasmussen
Christina Jørgensen
Torben Andersen
Karinne Brohammer
Trine Bejerholm
Spørgsmål?

Vi er glade for, at vi kan hjælpe dig

Vores team er klar til dig!

Kontakt os